Mees en de magische poort
Voorwoord
In je handen ligt een prachtig spiritueel boek voor kinderen, met mooie illustraties en een
bijzondere methode tot zelfonderzoek. Dit prentenboek en de ‘Vragen naar Vrijheid’ die erin
worden beschreven, bieden niet alleen voor kinderen maar ook voor ouders een waardevolle
boodschap en handreiking tot zelfonderzoek. Je kunt je spirituele manier van kijken naar jezelf
en de werkelijkheid immers alleen met anderen delen in de mate waarin je die eerst zelf hebt
gerealiseerd. Wanneer je als ouder zelf enigszins vriendelijk kunt zijn voor je eigen pijnlijke
gevoelens, zal je vanzelf ook iets van die onvoorwaardelijke liefdevolle helderheid op je kind
overdragen. Dat dit boek daartoe mag bijdragen.
Jan Geurtz
Inleiding
Geluk, vrede en liefde zijn onze natuurlijke staat van zijn. Kijk maar naar baby’s: ze zijn volledig
aanwezig in het moment. Wanneer ze honger of pijn hebben, hebben ze honger of pijn.
Wanneer ze blij zijn, zijn ze blij. Hun thuis is zachte vrede en het leven stroomt moeiteloos door
ze heen.
Pijnlijke ervaringen zijn onderdeel van het leven. Ze horen erbij. Pas wanneer we als kind een
conclusie trekken naar aanleiding van een pijnlijke ervaring, wordt die conclusie een overtuiging
die zichzelf steeds bevestigt. Bijvoorbeeld wanneer we als kind gepest worden en op basis
daarvan (onbewust) gaan geloven dat we niet waardevol genoeg zouden zijn om liefde,
aandacht en respect van anderen te ontvangen.
‘Mees en de magische poort’ is een mooi verhaal over onvoorwaardelijke liefde met eenvoudig
te begrijpen vragen, de zogenaamde ‘Vragen naar Vrijheid’. Deze kunnen je kind helpen om zich
weer gelukkig te voelen wanneer je merkt dat het zich vastbijt in een gedachte over iets waar het
bang voor is, tegen opziet, boos of verdrietig over is.
Dit boek helpt je kind te leren dit soort pijnlijke en beperkende overtuigingen los te laten, zodat
de natuurlijke stroom van het leven weer vloeiend zijn weg kan vervolgen. Achter in dit boek
vind je een korte toelichting op de ‘Vragen naar Vrijheid’.
Heel veel leesplezier!
Linda Rood:
Een zoektocht
Ik ben Linda Rood en woon met mijn vriend en onze twee kinderen in Groningen. Lange tijd was ik op zoek naar innerlijke vrede en vrijheid wat mij op het pad van spiritueel ontwaken bracht. Op mijn zoektocht kwam ik langs vele prachtige methoden en inspirerende spiritueel leraren en opleiders. Ik heb opleidingen afgerond in onder andere maatschappelijk werk, transpersoonlijke therapie, intuïtieve ontwikkeling, healing, werken met familie opstellingen, mindfulness, emdr en relatietherapie. Ik volgde retraites bij onder andere Adyashanti en ik verslond boeken op het gebied van spiritualiteit en heling. Het heeft me allemaal mede gevormd tot de mens die ik ben. Ruim achttien jaar werkte ik met veel plezier en bezieling als transpersoonlijk therapeut en als maatschappelijk werkster bij het algemeen maatschappelijk werk. Ik leerde er veel over lijden, de oorzaken van lijden en uiteindelijk de laatste jaren dat ik als maatschappelijk werkster werkte ook over het ontwaken uit lijden.
Einde van een zoektocht
De zoektocht naar spiritueel ontwaken bracht me terug waar ik begon. Bij mijzelf. Na verlichtingservaringen durfde ik het uiteindelijk aan om alle opgedane (spirituele) ideeën los te laten, zodat ik mijn eigen waarheid kon ontdekken. Zonder houvast van ideeën en leefwijzen van anderen, hoe wijs of verlicht de ander ook mocht zijn. Voor mij was dat een grote sprong. Ik was iemand met een ondertoon van angst voor het leven en ik vond het moeilijk houvast los te laten. Hoe meer ik echter losliet en het ja-gevoel volgde, hoe meer het leven mijn leermeester werd en zijn wonderen, onvoorwaardelijke liefde en overvloed prijsgaf. In deze periode begon ik met het schrijven aan het boek ‘Het Ja-gevoel’
De Vragen naar Vrijheid
Ondanks dat innerlijke vrede toenam merkte ik dat sommige patronen zich hardnekkig bleven herhalen in mijn leven en dat die mijn vrije bewustzijn konden kapen. Ik had menig spiritueel leraar horen vertellen over het belang van zelfonderzoek en het doorzien van overtuigingen en ik voelde tot in iedere vezel van mijn wezen dat dit waarheid was. Ik wist alleen niet hoe. Niet door erover na te denken, maar hoe dan? Tot het leven me op een dag verraste door me een ingeving te laten volgen. Dit was de dag dat ik het zelfonderzoek de ‘vragen naar vrijheid’ ontwikkelde. Kon het zo eenvoudig zijn? Blijkbaar wel. Hoewel ik de Vragen naar Vrijheid in eerste instantie ontwikkelde voor mijzelf begon ik er al vrij snel ook andere mensen mee te begeleiden. Het bleek een bron van heling en inspiratie in zowel mijn leven, als in die van vele anderen. Daar waar zorgen, angsten, gedachte- en gewoontepatronen mijn leven voor een groot deel hadden bepaald, was nu ruimte voor innerlijke vrede en de ‘Ja’ dat alles omvat. Een zich eindeloos verdiepend proces.
Mijn hart volgen
Eind 2014 besloot ik mijn ja-gevoel te volgen door te stoppen met mijn werk als maatschappelijk werkster en therapeut om volledig de flow te kunnen volgen. Naast het individueel begeleiden van mensen organiseer ik regelmatig bijeenkomsten waarin ik mensen meeneem in de stilte van zijn, en waarin ik mensen leer hoe ze zelf de Vragen naar Vrijheid kunnen onderzoeken.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.